Вугілля - вигідний і зручний варіант для опалення

Вугілля - це викопне тверде паливо, яке утворилося з давніх рослинних решток. Він застосовується в багатьох областях, від важкої промисловості до виробництва електродів, але найцінніше, що він може подарувати звичайним людям - це тепло і затишок в домі.

Для обігріву будинку, лазні або будь-якого іншого приміщення Ви можете купити вугілля в Києві, звернувшись в нашу компанію. Ми доставимо якісне вугілля в мішках або розсипом в будь-яку точку Києва і області.

Склад і формування вугілля

Викопне вугілля складається з горючих і негорючих компонентів. Основний горючий елемент – це вуглець в складі різних органічних сполук. Вони, в свою чергу, бувають тверді і летючі.

Летючі речовини випаровуються при нагріванні вугілля. Чим їх більше, тим легше розпалити вугілля, і тим швидше він прогорає. Їх зміст варіюється від 8 до 40%.

Тверді горючі речовини розрізняються по щільності, яка розраховується як маса органіки на одиницю об'єму твердого горючої речовини (тобто вугілля без золи, пор і тріщин). Висока щільність означає високу теплоємність палива. Щільність органічної маси в різних марках вугілля становить 1,3 -1,7 г / см3.

Негорючі компоненти - це зола, або «порода». Це мінеральні речовини, які не згорають і перетворюються у відходи. Зола може спекатися, а надто велика її кількість робить вугілля менш теплотворним. Процентний вміст цих компонентів відображає такий показник, як зольність. Різні марки вугілля містять від 5 до 30% золи.

Сірка - ще один негорючий елемент, який часто знаходиться у вугіллі. При горінні сірки утворюється оксид, який реагує з водою в атмосфері з отриманням сірчаної кислоти. Ця речовина шкодить навколишньому середовищу, а також руйнує металеві частини опалювального обладнання. Кількість різниться в залежності від марки і родовища вугілля. Прийнятний для побутового використання рівень сірки - 0,1-1%.

Нарешті, вугілля можуть містити вологу. Вона негативно впливає на теплоту згоряння, а значить, ефективність опалення. Чим старше вугілля, тим менше в ньому вологи.

Для формування вугілля в земних надрах необхідно кілька умов: велика кількість органічних останків, відсутність кисню і відповідна мікрофлора, а на наступних етапах - висока температура і тиск. Розкладання деревини та іншої органіки під дією бактерій перетворює її в торф. Далі, в залежності від температури і глибини залягання в товщі землі, торф трансформується в буре вугілля, потім в кам'яне вугілля і, нарешті, антрацит.

В процесі вуглефікації порода втрачає велику частину вологи і стає значно щільніше. Вміст летких речовин зменшується, а теплота згоряння збільшується. Отже, древні види, такі як антрацит, більш ефективні в якості палива, а значить, ціна на вугілля такої марки буде вище.

Щоб купити вугілля в Києві з оптимальним співвідношенням ціни, ефективності і якості, ознайомтеся з його класифікацією.

Класифікація вугілля

Геологи виділяють більше сорока підвидів вугілля, але споживачам досить вивчити лише класифікацію за сортами, щоб купити вугілля, яке найкраще підходить для їх потреб. Назва сорту складається з марки і класу крупності.

Марка - це показник, що відображає основні фізико-хімічні та енергетичні властивості вугілля. Буре вугілля і антрацит утворюють окремі марки, а кам'яне вугілля поділяється на шість основних марок. Також зустрічаються проміжні марки, такі як довгополум'яне газове (ДГ) або коксового-жирний (ЯЖ).

 

Марка вугілля (обозначение)

Теплота сгорання, ккалкг

щільність орг. массы,  г/см3

Летючі речовини, %

Вуглець, %

Сірка, %

Зольність, %

Вологість, %

Буре (Б)

3500

1,1

>40

<76

 

 

30-40

Довгоплам’яне (Д)

4700

1,3

>39

76

1,5

10-19

<15

Газове (Г)

5000

1.28-1,4

36

83

2,3

6-10

<12

Жирне (Ж)

8300-8700

1,29

30

86

1

9,9-14,5 

4-5

Коксове (К)

8600-8750

1,31

18-27

88

2

8-12

7

Отощенно-спекающеєся (ОС)

 8600 

 

15-22

89

0,6-4

7-40

8-10

Тоще (Т)

7300-8750

1,34

 8-16

90

0,8-4

8-25

1-7

Антрацит (А)

7400-8350

1,5-1,7

<8

92-98

<1

8-19

1-5

 

Фракція, або клас крупності - це показник розміру. Залежно від розміру шматків в міліметрах виділяють шість основних класів. Також продаж вугілля може проводитися в змішаних фракціях.

Класс (обозначение)

                Размеры, мм

от

до

Плитне (П)

100

300

Кулак (К)

50

100

Горіх (О)

25

50

Мілкий (М)

13

25

Семечка (С)

6

13

Штыб (Ш)

0

6

Рядове (Р)

0

300

Перш ніж купити вугілля в Києві, переконайтеся, що його фракція буде зручна для вас. Дрібні фракції (С, М) підходять для розпалу й розігріву печі або котла перед завантаженням більш великої фракції, а також для деяких автоматичних твердопаливних котлів. Середні (О, К) - зручний варіант для більшості котлів.

Застосування вугілля

Рідко можна купити вугілля в Києві марок Ж, Т, ОС і Г для опалення. Газове вугілля, наприклад, містить занадто багато смол і швидко прогорає. Його більш доцільно використовувати в коксохімічній промисловості, оскільки на вугілля ціна за тонну буде занадто високою з урахуванням тих незручностей і кількості тепла, яке він надасть.

Тоще, пісне-спікливе і жирне вугілля дуже крихкі, і два останніх при горінні спікається, а значить, теж не дуже підходять для побутового використання. Крім того, українське вугілля марки Т містить занадто багато сірки, яка шкодить здоров'ю і може зруйнувати стінки котла через утворення сірчаної кислоти.

Буре вугілля також рідко застосовується в опаленні. Ця марка містить дуже багато вологи, багато сірки і мало горючих компонентів, а також сильно димить при горінні. Тонна вугілля ціна буде невисокою, але це є єдиною перевагою цього палива. Основна сфера застосування бурого вугілля - хімічна промисловість.

Ми пропонуємо купити вугілля в Києві для ефективного і вигідного опалення вашого будинку або будь-якого іншого приміщення. Порівняйте переваги і недоліки цих двох марок, щоб вибрати відповідне вам вугілля київ.

Антрацит

Антрацит - найцінніший вид вугілля. Він містить понад 90% вуглецю і дуже мало вологи, летких речовин і золи. Він горить практично без диму і сажі, і його можна рідше підкидати в топку. Ціна вугілля антрациту висока в порівнянні з іншими марками, а надмірна температура горіння може пошкодити деякі металеві котли. Крім того, він вимагає тривалого розпалу й примусової подачі повітря в топку.

Кам'яне вугілля

Кам'яне вугілля легше розпалити, ніж антрацит, і він безпечний для використання в будь-якому опалювальному обладнанні. При цьому він має меншу теплотворність та велику зольність. Через високий вміст летючих речовин він швидше прогорає, ніж антрацит, а якщо подається недостатньо кисню, він може диміти. По суті, він необхідний для розпалювання антрациту.

Крім того, обидва види вугілля потрібно розпалювати певним чином:

  1. Спочатку потрібно розпалити кілька полін дров, як зазвичай.
  2. Потім на прогоріли дрова необхідно насипати шар кам'яного вугілля, такого як ДГ.
  3. Можна продовжити топити їм же або додати антрацит на розігріті вугілля.

Чому у нас вигідно купити вугілля у місті Київ?

Щоб купити вугілля в києві недорого, залиште замовлення в компанії Baza-drov. На наше вугілля ціна залишається вигідною навіть з урахуванням перевезення. Для наших клієнтів ми гарантуємо:

  • Якісне паливо потрібної марки і фракції
  • Кілька варіантів фасування (навалом або в мішках по 50 кг)
  • Широкий вибір додаткових матеріалів для опалення вугіллям, в тому числі можна купити дешево дрова у Києві 
  • Швидка і своєчасна доставка (з сьогодні на сьогодні або на будь-яку призначену дату)
  • Зручні способи оплати (безготівковий, переказ на карту, готівковий)

Зв'яжіться з нами, щоб купити вугілля в Києві з доставкою або отримати детальну консультацію. Ми допоможемо вам повністю підготуватися до опалювального сезону, розрахуємо вугілля ціна київ з урахуванням доставки до вашого будинку і привеземо товар в зазначені терміни.

 

Также вас могут заинтересовать