Торф'яні брикети - альтернативне паливо зі своїми особливостями

Ціну уточнюйте

Торф'яні брикети - альтернативне паливо зі своїми особливостями

Торф'яні брикети - це вид твердого палива з пресованого торфу, який підходить для всіх видів твердопаливних котлів і печей. Торф'яні брикети мають непогану теплоємність і мають прийнятну ціну, тому можуть бути альтернативою вугіллю і дровам.

Технологія виробництва торф'яних брикетів підвищує якісні характеристики торфу - брикети довше горять, ніж торф розсипом, виділяють набагато менше диму і попелу, їх зручно перевозити і зберігати. Якщо ви вирішили купити торф'яні брикети по низькій ціні в Києві, то ознайомтеся з повною характеристикою цього виду твердого палива.

 

Де застосовують торф'яні брикети

 

Цей вид палива підходить для будь-якого типу котлів і печей, так як не вимагає особливих умов для горіння. Хіба що потрібно враховувати порівняно велику кількість золи, для чого котел, піч, камін повинні мати піддон. Також важливою особливістю торфу як палива є його запах, тому каміни практично не топлять торфом або використовують хорошу тягу димоходу і заслінку, щоб дим не проникав у помешкання.

Торфобрикетами можна опалювати:

• Приватний будинок або котедж

• Котельню будь-якого підприємства

• Баню або сауну

• Приміські будівлі (ресторан, готель)

• Побутові приміщення при будівельних майданчиках

• Виробничі приміщення і т.п.

Торфобрикети, за відгуками і досвідом, не використовують для приготування їжі на мангалі, грилі, в відкритих типах печей і вогнищ.

 

У торфобрикетів вигідна ціна, нижче, ніж на вугілля і дрова, при цьому брикет забезпечує тривале горіння і тління з виділенням тепла в сумі 6-7 годин. Якість даного виду палива нижче, ніж у вугілля, але за рахунок ціни на торф'яні брикети, вважаються вигідним паливом.

 

тепловіддача торфобрикетів

 

Торфобрикети - альтернативне вугіллю і дровам паливо, яке має свої особливості тепловіддачі. Здатність палива виробляти певну кількість тепла в процесі горіння називається теплотворністю і вимірюється в ккал / кг. Іноді використовується слово "калорійність".

Теплотворність торфобрикетів дорівнює 3500-4500 ккал / кг, що нижче показників чорного вугілля і антрациту, але вище, ніж у дров і бурого вугілля.

Для порівняння з іншими видами палива:

 • Торфяной брикет 3500-4500 ккал / кг
 • Дрова сирі 2450-3000 ккал / кг
 • Дрова сухі 3000-4000 ккал / кг
 • Паливні брикети 4200-5100 ккал / кг
 • Вугілля буре 3900 ккал / кг
 • Вугілля чорне 5000 Ккал / кг
 • Антрацит 7000 ккал / кг

Наступні важливі характеристики торф'яних брикетів - вологість і зольність.

Вологість торфобрикетів 9-12%, що вище, ніж у паливних брикетів з деревної стружки, проте набагато нижче вологості дров (20%). Низька вологість економить жар при горінні, так як тепло практично не витрачається на випаровування води з палива.

Зольність торф'яних брикетів 20%, є одночасно і плюсом, і мінусом цього виду палива. Скажімо, паливні деревні брикети мають зольність 1% і в порівнянні залишають набагато чистіший піддон котла, не коптять. Однак є багато домогосподарів, які вважають за краще купити торф'яні брикети для опалення в Києві і області, тому що збирають золу і вносять її в якості добрива на ділянки з городом і садом. Торф'яна зола - дуже корисне добриво для рослин.

 

Як роблять торф'яні брикети

 

Торф'яні брикети є пресовані шматки торфу однакової форми.

Торф - це пухка гірська порода, сформована з мхів і водоростей за тисячі років на поверхні боліт. Торф повністю органічний, містить велику кількість вуглецю - 50-60%, тому по горючих властивостях наближається до кам'яного вугілля.

Виробництво починається з видобутку торфу на поверхні родовища. Спецмашини розпушують поверхню грунту і знімають верхній торф'яної шар, укладаючи добуту породу на просушку.

При виробництві палива з торфу велику роль відіграє його властивість швидко випаровувати вологу. Торф просушують природним шляхом на сонці. Висохлий торф відправляють для подальшої переробки. В принципі, в такому вигляді він вже готовий до використання в якості палива. Однак виробництво торф'яних брикетів підсилює його теплотворність та знижує вологість, тобто підвищує якість.

Торф'яні брикети виробляють методом ударно-механічного пресування. Спеціальні апарати стискають торф'яну масу, формують з неї особливі овальні "цеглини" і одночасно прогрівають її до температури 150С. Додатковий прогрів призводить до легкого оплавлення поверхні брикетів, що робить їх більш міцними, знижує крихкість, брикети менше кришаться при транспортуванні.

Пресування видаляє майже всю залишкову вологу з палива, в подальшому при зберіганні торф'яні брикети не вбирають її з навколишнього середовища, що сприяє збереженню їх високих горючих властивостей.

Упаковують остиглі торф'яні брикети в мішки і передають для реалізації. У нас на сайті ви можете купити торф'яні брикети в Києві від виробника, з доставкою по місту та Київській області.

 

Як розпалити торфобрикет

 

Торфобрикети для опалення за відгуками вимагають особливої ​​технології розпалювання. Їх неможливо розпалити за секунду, тому що торф, як і вугілля, не відноситься до легкозаймистих матеріалів. Тому сірником і листком паперу вам не обійтися. Деякі господарі використовують тріску або тирсу, рідше - рідину для розпалювання, проте класичний спосіб топити торф'яними брикетами - це закладка їх з хмизом, дровами або паливними брикетами з тирси. Сенс в тому, щоб спочатку створити необхідну температуру, при якій торфобрикети  зможуть спалахнути.

Наприклад, вам потрібно затопити на ніч невеликий казан для приватного будинку.

Порядок дій:

 1.  на дно закладаєте 3-4 цілих торфобрикету;
 2.  зверху - 2-3 паливних брикетів з тирси або 3-4 поліна дров;
 3.  ще зверху можна покласти пучок хмизу або клаптик паперу для розпалювання;
 4.  підпалити папір, дочекатися, поки розгоряться дрова;
 5.  від дров через якийсь час жар перейде нижче, і торфобрикет загориться;
 6.  горіння від такої закладки буде в цілому тривати 6-7 годин.

Ще є дуже важливий технічний момент. Торфобрикети при горінні збільшуються в обсязі на 15%, тому враховуйте цей факт при закладці і не переповнюйте котел (камеру). Оптимально заповнювати піч на 75% паливом, та підкидати його в міру вигоряння, раз в 4-6 годин.

Під час топки торфобрикетами за відгуками рекомендується перекривати піддув, а віконце заслінки залишати відкритим на ¾, це забезпечує максимальний час горіння палива.

Купити торфобрикети можна на нашому сайті за привабливою ціною від виробника. Ми здійснюємо доставку по Києву та Київській області, ціна доставки залежить від відстані. Детальну інформацію ви можете дізнатися у наших фахівців по телефону або через форму для зв'язку на сайті.

 

Купить

Для замовлення Вам достатньо зателефонувати нам по одному з телефонів:

(098) 957-02-17, (066) 855-90-06

Также вас могут заинтересовать