Брикети РУФ: характеристики, переваги, застосування

Ціна:
4300грн/т.

Брикети РУФ - це вид палива з відходів деревообробки (тирса, стружка), вироблений методом пресування. При горінні брикети віддають тепла більше, ніж звичайні дрова, що робить їх економічніше. Крім того, є переваги при використанні, зберіганні та транспортуванні.

Брикети RUF - це альтернатива традиційним видам палива для печей, таким як вугілля і дрова. Їх можна використовувати для опалення приватних будинків, котеджів, сауни або лазні, ресторану, невеликого готелю.

Характеристики брикетів РУФ

Виробництво паливних брикетів - це пресування деревної тирси. Спеціальне обладнання приймає сировину (стружка, опилка) і без додаткових інгредієнтів, за рахунок одного стиснення, виробляє дуже щільні "цеглинки" для опалення.

На виході отримуємо такі характеристики:

 • Теплотворність - 4200-4500 ккал / дм3
 • Вологість - 8-10%
 • Зольність - 1%
 • Час горіння - 5-8 годин

Ще варто запам'ятати - в тирсі повністю зруйнована структура деревини, так що брикети не мають таких дрібних камер з повітрям і вологою, які є в цільної деревини. Чому це важливо?

Вологість брикету RUF не більше 10%, що в 2 рази нижче, ніж у цільної деревини, навіть добре просушеної (20-25%).

При горінні величезна частина тепла (майже половина) йде на те, щоб випарувати вологу з деревини. Чим сухіше паливо, тим тепліше його горіння, а волога деревина не тільки погано горить, але і практично не дає тепла - вся енергія йде на перетворення води на пару. Так як в брикетах вологи набагато менше, то тепловіддача їх вище.

Брикети мають середню теплотворність 4350 ккал / дм3. Для порівняння, середня теплотворність сухої деревини 2900 ккал / дм3, кам'яного вугілля - 6450 ккал / дм3.

Також важливо знати, що повітряні камери в цільної деревини підсилюють, але, на жаль, і прискорюють її горіння (вогонь горить яскравіше при доступі кисня, але швидше згасає). А ось в брикетах повітря відсутнє, і горіння відбувається рівномірно і довго.

 

Особливості брикетів РУФ при горінні

Брикети горять і тліють, в залежності від сировини, з якої зроблені, 5-8 годин. Цього часу вистачає на горіння з інтенсивним жаром і подальшого тління вугілля, яке теж дає багато тепла. Таким чином, часта закладка не потрібна, можна натопити піч на ніч і не турбуватися до ранку.

Розпал брикетів традиційний - сірники і папір або спеціальна запальничка. Можна використовувати рідину для розпалювання, якщо потрібно швидко затопити піч великого обсягу.

Брикети RUF при виробництві не обробляють ніякими хімічними речовинами. Їх форма тримається за рахунок сильного стиснення в пресі і натуральної клейкої речовини лігніну, що міститься в тирсі. Брикети руф за відгуками менше димлять, після них чистіше димохід і немає задимлення в приміщенні.

Якщо ви турбуєтеся про безпеку домочадців, наприклад, дітей, які люблять посидіти біля каміна, то вам варто знати, що брикети завдяки своїм характеристикам, менше іскрять і не стріляють, як дрова. З іншого боку, вони не видають улюблене багатьма потріскування. Тут ви самостійно вирішуєте, що створить вам більший затишок і комфорт.

 

Що краще - дрова або брикети РУФ?

Домовласники, які звикли опалюватися дровами, задаються питанням, чому їм варто спробувати брикети. Дрова - традиційне паливо, брикети RUF - нове рішення. Давайте разом порівняємо ці два види.

 • Закладка в піч. І дрова, і брикети потрібно періодично підкладати в піч для рівномірного обігріву, проте брикети горять на 3-5 годин довше, що дозволяє робити нічні паузи в закладці без втрати тепла.
 • Теплотворність. У дров цей показник досить високий, в залежності від породи дерева наприклад, тополя найхолодніше, а найбільше тепло виділяє дуб. Однак є мінус - швидке прогоряння з високим жаром. Брикети мають теплотворність ще вище, особливо брикети руф з дуба, і горять довше, що дає їм перевагу перед дровами.
 • Зберігання та використання. Брикети відразу готові до закладки. Тоді як дрова вимагають просушування. Ціна брикетів руф невисока, і часу на просушку не потрібно.

Крім того, не всім подобається колоти і підпилювати дрова за розміром печі, та й сміття від дров в місці їх зберігання більше. Брикети компактні і зберігаються акуратно.

 

Застосування брикетів РУФ

Попит на брикети RUF збільшується, так як даний вид палива має широку сферу застосування. Так, ви можете купити брикети руф в Києві і забезпечити своє домоволодіння якісним і вигідним паливом. Завдяки своїм властивостям, брикети добре підходять для опалення всіх видів заміських будинків і в цілому будь-яких приміщень з піччю:

 1. Приватний будинок
 2. Гараж
 3. Майстерня
 4. Ресторан, кафе, шашлична
 5. Готель
 6. Баня, сауна і т.п.
 7. Підсобні приміщення на виробництві та будівництві

Ще один спосіб застосування, який зараз стає популярним - обігрів овочевих, фруктових і квіткових теплиць брикетами. У цьому випадку важливо пристосуватися до брикетів RUF, щоб не створити надлишкову температуру і не нашкодити рослинам, адже брикети горять спекотніше дров.

На нашому сайті ви можете купити брикети руф з доставкою по Києву та Київській області. Тут буде доречно нагадати, що паливні брикети руф - пресований матеріал, так що їх щільність при невеликому розмірі дуже висока. При однаковій вазі вони займають менше місця, ніж дрова.

 

Купить

Для замовлення Вам достатньо зателефонувати нам по одному з телефонів:

(098) 957-02-17, (066) 855-90-06

Также вас могут заинтересовать